خدمات حسابرسی در تهران

خدمات حسابرسی در تهران

خدمات حسابرسی در تهران

خدمات حسابرسی در تهران یکی از چالش‌های اساسی در حوزه مالی است، که در برخی موارد به صورت اختیاری و در برخی موارد به صورت اجباری در یک سازمان استفاده می‌شود. این خدمات، توسط سازمان‌های حسابداری و حسابرسی انجام می‌شوند و شامل ارزیابی عملکرد مالی، تحلیل صورت‌های مالی، راهنمایی در امور مالی و مدیریت داخلی، تضمین صحت صورت‌های مالی و موارد دیگر می‌باشد.

مسئولان حسابرسی باید دارای اطلاعات کامل و دقیق در این زمینه باشند تا بتوانند بهترین وضعیت امور حسابرسی را رقم بزنند. گاهی اوقات، شرکت‌ها نیاز به ارائه گزارشات حسابرسی دارند و برای این منظور، حسابرس مناسب را انتخاب می‌کنند.

09120457605

09120457605

ترازان حساب از جمله شرکت‌ حسابداری در تهران می باشد که برتر در حوزه حسابرسی فعالیت دارد. کارشناسان ما به ارائه خدمات حسابرسی حرفه‌ای به شرکت‌ها و سازمان‌ها متخصص می باشند. این شرکت با استفاده از تیمی مجرب و کارآزموده از حسابرسان حاذق در تهران، تجربه و اطلاعات لازم در زمینه‌ی حسابداری و مالی، به ارائه خدمات حسابرسی با کیفیت و دقت می‌پردازد.

خدمات حسابرسی در تهران

حسابرسی چیست؟

حسابرسی به مجموعه کنترل و بررسی‌هایی گفته می‌شود، که با هدف برسی اسناد و اطلاعات مالی انجام می‌شود. این فرآیند منجر به تهیه گزارشی می‌شود که در آن روش‌های حسابداری سازمان توسط حسابرس بررسی و ارزیابی می‌شود. همچنین، دراین گزارش نیز صحت صورت‌های مالی سازمان مشخص می‌شود. برای انجام این گزارش، حسابرس باید اسناد و اطلاعات مالی مجموعه را به طور کامل بررسی و مطالعه کند و مالکیت دارایی‌ها و بدهی‌ها را تأیید کند.

ماده ۲۷۲ قانون مالیاتهای مستقیم مسئولیت تمامی شرکت‌ها و اشخاصی که درآمد ناخالص آنها بیشتر از ۸۰ میلیارد ریال است را بر عهده دارد، تا گزارشات حسابرسی دقیق ارائه نمایند. این گزارشات باید حداکثر سه ماه پس از تاریخ ارائه اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی ارسال شوند. 

در صورتی که هر سازمان عدم ارائه گزارش حسابرسی را تخلف محسوب کند، جریمه ۲۰ درصد از مالیات مربوطه او را جریمه خواهد کرد. در نتیجه، بهتر است تمامی سازمان‌ها و اشخاص مطابق با قانون مالیاتهای مستقیم عمل کرده و گزارش حسابرسی خود را به موقع ارائه نمایند.

خدمات حسابرسی در تهران چیست؟

دلیل استفاده از خدمات حسابرسی در تهران

اصولا، مدیران هر شرکت در نقش سهامداران و سرمایه‌گذاران شرکت قرار می‌گیرند. اما به دلایل مختلفی ممکن است این افراد وقت و آگاهی کافی برای رسیدگی به وضعیت حساب‌های خود نداشته باشند، بنابراین معمولا وظیفه حساب‌رسی این حساب‌ها را به افرادی بی‌طرف می‌سپارند. 

حسابرسی دارای اهمیت بسیار زیادی است و به دلایل مختلفی انجام می‌شود. یکی از این دلایل، تنظیم گزارش حسابرسی جهت بررسی در مجامع عمومی شرکت‌ها است. همچنین شرکت‌ها از خدمات حساب‌رسی برای تهیه گزارشی جهت نظارت قانونی استفاده می‌کنند.

 البته درخواست‌های صاحبان شرکت برای دریافت گزارش حسابرسی و تنظیم گزارش حسابرسی جهت محاسبه درآمد مشمول مالیات و استانداردهای حسابرسی نیز از دلایل دیگری است که شرکت‌ها از خدمات حساب‌رسی بهره می‌گیرند. شرکت ترازان حساب با رعایت تمامی نکات و استاندارهای لازم بهترین خدمات را ارائه می دهند.

تعریف حسابرسی داخلی

تعریف حسابرسی داخلی

افرادی که در زمینه حسابرسی آموزش دیده‌اند، می‌توانند خدمات متنوعی در حوزه حسابرسی داخلی انجام دهند. حسابرسی داخلی یکی از نوع‌های خدمات حسابرسی است. تعریف حسابرسی داخلی می‌تواند به ماهیت و هدف اصلی حسابداری اشاره کند. حسابرسی داخلی با هدف رفع نیازهای داخلی سازمان انجام می‌شود، به طوری که اطمینان بخش باشد و مشاوره‌ای در جهت ارتقای ارزش شرکت ارائه نماید. 

با روش سیستماتیک، می‌توان از خدمات حسابرسی داخلی برای بهبود شرکت استفاده کرد؛ به طوری که کنترل‌های داخلی بهبود یابد و مدیریت ریسک در واحدهای تجاری و سازمان‌ها افزایش یابد.

یکی از هدف های اصلی خدمات حسابرسی داخلی در تهران، بهبود کنترل های داخلی در سازمان است. ارائه گزارش مالی دقیق و صحیح، به رعایت قوانین و مقررات در سازمان کمک می کند. حسابرسی داخلی، از رخداد اشتباهات داخلی جلوگیری کرده و به بهبود عملکرد سازمان و ایجاد فعالیت های سودآور کمک می کند. بررسی هزینه ها، دارایی ها و فرآیندهای مالی سازمان از جمله ویژگی های حسابرسی داخلی است.

وظایف حسابرسان داخلی

وظایف حسابرسان داخلی

حسابرسی داخلی یکی از شاخه‌های مهم حسابداری است که در شرکت‌ها و سازمان‌ها انجام می‌شود. وظیفه حسابرس داخلی در ارگان‌ها بسیار مهم است، زیرا به تحلیل و بررسی مسائل مالی و ایجاد نظم در آن‌ها می‌پردازد. پس از پیدا شدن تخصص و داشتن علم کافی در این زمینه، فرد می‌تواند به عنوان حسابرس داخلی فعالیت کند.

این حرفه دارای مسئولیت‌ها و وظایف متعددی است، مانند آشنایی با قراردادهای شرکتی، نظارت بر منابع مالی، بررسی هزینه‌ها و خریدهای انجام شده، تلاش برای بهبود وضعیت مالی و بررسی قراردادهای کاری. همچنین این حسابرسان باید تحلیل دقیقی روی داده‌های مالی انجام دهند.

انواع خدمات حسابرسی در تهران

روش‌های انجام خدمات حسابرسی برای تجمیع فرایندهای مالی و سندهای مربوطه به تحلیل و بررسی به دو دسته‌ی حسابرسی داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. هدف از انجام این خدمات، شناسایی و بیرون‌کشیدن خلل‌های حسابداری است.

حسابرس داخلی، کسی است که در داخل شرکت می‌باشد و مسئولیت انجام وظایف حسابرسی را بر عهده دارد. این شخص با تجزیه و تحلیل فرایندهای مالی و بررسی تمامی سندهای مربوطه به انجام این وظیفه می‌پردازد. این حسابرس داخلی توسط شرکت استخدام شده است.

اما در حسابرسی خارجی، شرکت‌ها برای انجام آن به دیگر افراد و یا ارگان‌هایی خارج از شرکت مراجعه می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت‌ها ممکن است با بانک‌ها یا ارکان دولتی قرارداد بسته و گزارش‌های حسابرسی مورد نیاز را به آن‌ها ارائه نمایند. این گزارش‌ها شامل تحلیل و بررسی فرایندهای مالی و تمامی سندهای مربوطه است.

انواع خدمات حسابرسی در تهران

از جمله دیگر خدمات حسابرسی شامل:

  1. خدمات مالی در تهران: شامل بستن حساب‌ها، تهیه و تنظیم صورت‌های مالی، اصلاح‌ کردن حساب‌ها و مدیریت مالی عمومی می‌باشد.
  2. خدمات مالیاتی در تهران: شامل تهیه اظهارنامه‌های مالیاتی، مشاوره مالیاتی، دفاع در قضایای مالیاتی و حل اختلافات مالیاتی می‌باشد.
  3. خدمات کارشناس رسمی در تهران: شامل خدماتی است که حسابرس به دادگاه‌ها و اشخاص حقیقی یا حقوقی ارائه می‌دهد، مانند تحلیل و بررسی صورت‌های مالی، ارائه نظرات حسابرسی و تایید صحت گزارش‌های مالی می‌باشد.
  4. حسابرسی رعایت: شامل حسابرسی مالیاتی و سایر حسابرسی‌ها بر اساس رعایت قوانین، مقررات و استانداردهای حسابداری می‌باشد.
  5. خدمات حسابرسی مالی در تهران: شامل رسیدگی به صورت‌های مالی، بررسی دارایی‌های سرمایه‌ای، بررسی روزانه فعالیت‌های شرکت، هرگونه افزایش سرمایه و مدیریت ریسک مالی می‌باشد.
  6. خدمات حسابرسی عملیاتی در تهران: شامل بررسی فعالیت‌ها، سیستم‌ها و عملکرد شرکت، شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارائه پیشنهادات بهبود می‌باشد.

بهترین خدمات حسابرسی در تهران

بهترین شرکت حسابرسی در تهران

حسابداری شرکت‌ها خدمات متنوعی ارائه می‌دهند که می‌توان به خدمات حسابرسی اشاره کرد. همچنین، شرکت‌های حسابداری خدمات مالیاتی نیز ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از خدمات متنوع شرکت‌ حسابداری ترازان برای تهیه گزارشات حسابرسی استفاده کنید و از حسابرسان با تجربه این مجموعه در این زمینه برای مسائل مختلف خود استفاده کنید.

تیم تخصصی و مجرب شرکت ترازان حساب با توجه به مشتریان خود، خدمات حسابرسی را به صورت سفارشی و با استفاده از روش‌ها و فرآیندهای جامع برای هر شرکتی ارائه می‌دهد. به علاوه، با محافظه‌کاری در تمام فرآیندهای حسابرسی، به دقت و صحت اطلاعات مالی و حسابداری شرکت اطمینان حاصل می‌کند.

شماره تماس با شرکت مالیاتی در تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Call Now Button